Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Make:
- Mossberg
- Gun Model:
- Mossberg Model 590, Mossberg Model 930
- Optic Cut:
- Trijicon RMR
Code: MR-RMT-MO004SP-901141242
MPN: 901141242
UPC: 810013525571
Product Info for Meprolight MPO PRO-DF Mossberg Model 590/930 Reflex Red Dot Sight Mount
The Meprolight MPO PRO-DF Mossberg Model 590/930 Reflex Red Dot Sight Mount is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts $20.00 Off!![]()
Purchase your new Meprolight MPO PRO-DF Mossberg Model 590/930 Reflex Red Dot Sight Mount from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Meprolight MPO PRO-DF Mossberg Model 590/930 Reflex Red Dot Sight Mount:
| Manufacturer: | Meprolight |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte Black Hard Coat Anodize |
| Gun Make: | Mossberg |
| Gun Model: | Mossberg Model 930, Mossberg Model 590 |
| Gun Type: | Shotgun |
| Fabric/Material: | CNC Machined 6061-T6 Aluminum |
| Optic Cut: | Trijicon RMR |
| Length: | 2.75 in |
| Width: | 0.03 in |
| Weight: | 0.25 lb |
Package Contents:
- Meprolight MPO PRO-DF Mossberg Model 590/930 Reflex Red Dot Sight Mount
- Model-specific screws w/pre-applied Loctite