Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Make:
- Benelli
- Gun Model:
- Benelli M2, Benelli M4, Benelli Super Black Eagle
- Optic Cut:
- Trijicon RMR
Code: MR-RMT-MO35SP-901141240
MPN: 901141240
UPC: 810013525557
Product Info for Meprolight MPO PRO-DF Benelli M2/M4/SBE Reflex Red Dot Sight Mount
The Meprolight MPO PRO-DF Benelli M2/M4/SBE Reflex Red Dot Sight Mount is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices $20.00 Off!![]()
Purchase your new Meprolight MPO PRO-DF Benelli M2/M4/SBE Reflex Red Dot Sight Mount from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Meprolight MPO PRO-DF Benelli M2/M4/SBE Reflex Red Dot Sight Mount:
| Manufacturer: | Meprolight |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte Black Hard Coat Anodize |
| Gun Make: | Benelli |
| Gun Model: | Benelli M4, Benelli M2, Benelli Super Black Eagle |
| Gun Type: | Shotgun |
| Fabric/Material: | CNC Machined 6061-T6 Aluminum |
| Optic Cut: | Trijicon RMR |
| Length: | 2.75 in |
| Width: | 0.03 in |
| Weight: | 0.25 lb |
Package Contents:
- Meprolight MPO PRO-DF Benelli M2/M4/SBE Reflex Red Dot Sight Mount
- Model-specific screws w/pre-applied Loctite