Tap Tap to Zoom
Code: 17B-KN-MD009SPD11TM-MK009SPD-11TM-TSCS
MPN: MK009SPD-11TM-TSCS
UPC: 871373567144
The Medford Micro Prag Framelock 3.00 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals 22% Off!![]()
Purchase your new Medford Micro Prag Framelock 3.00 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4" (10.16cm) closed. 3" (7.62cm) black PVD coated S35VN stainless blade. Orange G10 handle with tumbled finish titanium back handle. Glass breaker. Pocket clip. Thumb stud. Water tight case. Boxed.
Please note: Blade steel may change without notice, depending on availability of materials at time of manufacture.
| Manufacturer: | Medford |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.96 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Orange |