Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- Cerekote
- Gun Type:
- Rifle
- Length:
- 5 in
- Width:
- 0.8 in
- Depth/Thickness:
- 2.7 in
Code: 3JN-WS-MDTDA-108272-BLK
MPN: 108272-BLK
UPC: 797698471082
Product Info for MDT Double ARCA Weight
The MDT Double ARCA Weight is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals !![]()
Purchase your new MDT Double ARCA Weight from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
A balanced rifle means more stability and control, enabling you to get on target faster and make quick follow-up shots. Fine-tune the exact position of the weight to get perfect balance on any rifle with an ARCA rail.
Specifications for MDT Double ARCA Weight:
| Manufacturer: | MDT |
| Color: | Black |
| Finish: | Cerekote |
| Fabric/Material: | Cerakote |
| Gun Type: | Rifle |
| Length: | 5 in |
| Width: | 0.8 in |
| Depth/Thickness: | 2.7 in |
Package Contents:
- MDT Double ARCA Weight