Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Serrated:
- Plain
- Overall Length:
- 8 in
- Handle Material:
- Aluminum
- Blade Finish:
- Black
- Blade Shape:
- Tanto
- Color:
- Black
Code: 2P3-KN2-MC-A061-MC-A061D
MPN: MC-A061D
UPC: 805319427681
Product Info for MC Masters Collection MC-A061 3.5in Spring Assisted Knife
The MC Masters Collection MC-A061 3.5in Spring Assisted Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 35% Off!![]()
Purchase your new MC Masters Collection MC-A061 3.5in Spring Assisted Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for MC Masters Collection MC-A061 3.5in Spring Assisted Knife:
| Manufacturer: | MC Masters Collection |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Blade Material: | 3Cr13 |
| Serrated: | Plain |
| Overall Length: | 8 in |
| Handle Material: | Aluminum |
| Handle Length: | 4.5 in |
| Design/Pattern: | Dragon |
| Blade Finish: | Black |
| Blade Shape: | Tanto |
| Opening Method: | Spring Assisted |
| Additional Features: | Clip |
| Color: | Black |
Package Contents:
- MC Masters Collection MC-A061 3.5in Spring Assisted Knife