Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 7 in
- Overall Length:
- 12.25 in
- Blade Material:
- 440
- Serrated:
- Plain
- Included Accessories:
- Leather Sheath
- Blade Finish:
- Steel
- Handle Finish:
- Polished
- Sheath Material:
- Leather
Code: 178-KN1-MAS600900
MPN: OL600900 60REGG
UPC: 000000204057
Product Info for Maserin French Foreign Legion Knife
The Maserin French Foreign Legion Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts 28% Off!![]()
Purchase your new Maserin French Foreign Legion Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Designed to be the perfect knife for all of your cutting needs, the Maserin French Foreign Legion Knife is made using incredibly durable materials and construction that will keep you slicing and cutting for years to come.
Specifications for Maserin French Foreign Legion Knife:
| Manufacturer: | Maserin |
| Blade Length: | 7 in |
| Overall Length: | 12.25 in |
| Blade Material: | 440 |
| Serrated: | Plain |
| Knife Application: | Fixed Blade |
| Included Accessories: | Leather Sheath |
| Blade Finish: | Steel |
| Handle Finish: | Polished |
| Sheath Material: | Leather |
| Length: | 12.25 in |
Package Contents:
- Maserin French Foreign Legion Knife