Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Additional Features:
- Lanyard Hole, Pocket Clip
- Color:
- Green
Code: 172-KN-LSTMT01AGS-MT01AGS
MPN: MT01A GS
UPC: 8051887883639
Product Info for Lionsteel Myto Framelock Aluminum LSTMT01AGS 3.25 in Stainless Steel Folding Knife
The Lionsteel Myto Framelock Aluminum LSTMT01AGS 3.25 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 35% Off!![]()
Purchase your new Lionsteel Myto Framelock Aluminum LSTMT01AGS 3.25 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.63" (11.76cm) closed. 3.25" (8.26cm) satin finish Bohler M390 stainless blade. Green aluminum handle. Extended tang. Glass breaker. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.
Specifications for Lionsteel Myto Framelock Aluminum LSTMT01AGS 3.25 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Lionsteel |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 4.63 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Additional Features: | Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Weight: | 0.38 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Green |
Package Contents:
- Lionsteel Myto Framelock Aluminum Green