Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Overall Length:
- 8 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Green
- Additional Features:
- Lanyard Hole
- Color:
- Green
Code: 172-KN1-LSTM2MCVG-M2MCVG
MPN: M2M CVG
UPC: 8051887883714
Product Info for Lionsteel M2M Fixed Blade Green Canvas
The Lionsteel M2M Fixed Blade Green Canvas is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts 29% Off!![]()
Purchase your new Lionsteel M2M Fixed Blade Green Canvas from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
8" (20.32cm) overall. 3.5" (8.89cm) satin finish Bohler M390 stainless blade. Green canvas micarta handle. Full tang. Lanyard hole. Brown leather belt sheath. Boxed.
Specifications for Lionsteel M2M Fixed Blade Green Canvas:
| Manufacturer: | Lionsteel |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Overall Length: | 8 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Green |
| Weight: | 0.58 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Color: | Green |
| Length: | 20.32 cm |
Package Contents:
- Lionsteel M2M Fixed Blade Green Canvas