Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Red
Code: 172-KN-LSTLE1ARS-LE1ARS
MPN: LE1 A RS
UPC: 8051887883783
Product Info for Lionsteel L.E.ONE Framelock LSTLE1ARS 3.25 in Stainless Steel Folding Knife
The Lionsteel L.E.ONE Framelock LSTLE1ARS 3.25 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 31% Off!![]()
Purchase your new Lionsteel L.E.ONE Framelock LSTLE1ARS 3.25 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
5" (12.7cm) closed. 3.25" (8.26cm) satin finish CPM MagnaCut stainless karambit blade. Red aluminum handle. Extended tang. Finger ring. Pocket clip. Thumb pull. Removable flipper system. Emerson Wave feature. Boxed.
Specifications for Lionsteel L.E.ONE Framelock LSTLE1ARS 3.25 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Lionsteel |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.46 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Red |
Package Contents:
- Lionsteel L.E.ONE Framelock Red