Tap Tap to Zoom
Product Info for Leupold 177273 QRW2 34mm Diam Medium Steel Black Matte
The Leupold 177273 QRW2 34mm Diam Medium Steel Black Matte is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals Up to 20% Off!![]()
Purchase your new Leupold 177273 QRW2 34mm Diam Medium Steel Black Matte from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Detachable mounts, crafted from durable steel. The updated industrial design gives you more contact with the base for added stability and easier installation.
Specifications for Leupold 177273 QRW2 34mm Diam Medium Steel Black Matte:
| Manufacturer: | Leupold |
| Finish: | Matte |
| Ring Height: | 1.05 in |
| Tube Diameter: | 34 mm |
| Ring Quantity: | Pair |
| Quantity: | 1 |
| Fabric/Material: | Steel |
| Size: | Medium |
| Weight: | 6.2 oz |
| Color: | Black |
| Lock Type: | Quick Release |
Package Contents:
- Leupold 177273 QRW2 34mm Diam Medium Steel Black Matte