Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- Matte
- Fabric/Material:
- Steel
- Quantity:
- 1
- Tube Diameter:
- 0.75 in
- Length:
- 2 in
- Weight:
- 4 oz
- Fit:
- Wm. Malcolm Scope
Code: LW-MT-GMHDBA-GMHDBA
MPN: GMHDBA
UPC: 810194021299
Product Info for Hi-Lux Optics Malcolm Optics Heavy Duty Base for Green Mountain Barrel
The Hi-Lux Optics Malcolm Optics Heavy Duty Base for Green Mountain Barrel is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices $2.00 Off!![]()
Purchase your new Hi-Lux Optics Malcolm Optics Heavy Duty Base for Green Mountain Barrel from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Leatherwood Sharpshooter Barrel Heavy Duty Base GMHDBA on sale now! The Sharpshooter Barrel Heavy Duty Base Plate by Hi-Lux Optics is a necessity when mounting a Wm. Malcolm Scope on a Sharpshooter Rifle. This Leatherwood Rifle Scope Base will protect your Wm. Malcolm Rifle Scope from heavy recoil damage. The Leatherwood Sharpshooter Barrel Heavy Duty Base GMHDBA is part of the wide array of Rifle Scope Mounts, Rings, and Bases at our online store.
Specifications for Hi-Lux Optics Malcolm Optics Heavy Duty Base for Green Mountain Barrel:
| Manufacturer: | Hi-Lux Optics |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fabric/Material: | Steel |
| Quantity: | 1 |
| Tube Diameter: | 0.75 in |
| Gun Type: | Rifle |
| Length: | 2 in |
| Height: | 0.5 in |
| Weight: | 4 oz |
| Fit: | Wm. Malcolm Scope |
Features of Hi-Lux Optics Malcolm Optics Heavy Duty Base for Green Mountain Barrel
- Designed for Predrilled Green Mountain Barrels
Package Contents:
- Hi-Lux Optics Malcolm Optics Heavy Duty Base for Green Mountain Barrel