Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.77 in
- Overall Length:
- 8.07 in
- Blade Shape:
- Sheepsfoot
- Blade Material:
- PM60
- Serrated:
- Plain
- Handle Material:
- Titanium
- Blade Finish:
- Stonewash
- Handle Color:
- Gray
Code: 5Q4-KN1-KUNSX703T1-SX703T-1
MPN: SX703T-1
UPC: 871373618433
Product Info for Kunwu Knives Chad Diamond Ti 3.77in Folding Knife
The Kunwu Knives Chad Diamond Ti 3.77in Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices !![]()
Purchase your new Kunwu Knives Chad Diamond Ti 3.77in Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Kunwu Knives Chad Diamond Ti 3.77in Folding Knife:
| Manufacturer: | Kunwu Knives |
| Blade Length: | 3.77 in |
| Overall Length: | 8.07 in |
| Blade Shape: | Sheepsfoot |
| Blade Material: | PM60 |
| Serrated: | Plain |
| Handle Material: | Titanium |
| Blade Finish: | Stonewash |
| Handle Color: | Gray |
| Blade Thickness: | 0.12 in |
| Weight: | 4.76 oz |
Package Contents:
- Kunwu Knives Chad Diamond Ti 3.77in Folding Knife