Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 1.75 in
- Blade Material:
- Titanium
- Serrated:
- Plain
- Blade Finish:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Silver
- Color:
- Silver
Code: 19-KN-S1TS-S1-TI-SCAL
MPN: S1-TI-SCAL
UPC: 6954424402572
Product Info for Klarus S1 Ti-Scal Titanium Folding Knife
The Klarus S1 Ti-Scal Titanium Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 17% Off!![]()
Purchase your new Klarus S1 Ti-Scal Titanium Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Klarus S1 Ti-Scal Titanium Folding Knife:
| Manufacturer: | Klarus |
| Blade Length: | 1.75 in |
| Closed Length: | 2.29 in |
| Blade Material: | Titanium |
| Serrated: | Plain |
| Overall Length: | 3.96 in |
| Blade Finish: | Stainless Steel |
| Blade Thickness: | 0.17 in |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Silver |
| Opening Method: | Manual |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Silver |
Package Contents:
- Klarus S1 Ti-Scal Titanium Folding Knife