Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 16.5 in
- Overall Length:
- 11.5 in, 29.2 in
- Handle Color:
- Black
- Additional Features:
- Lanyard Hole
- Color:
- Black
Code: 38O-KN1-RUI32629-32629
MPN: 32629
UPC: 8435119958980
Product Info for K25 Tactical 6.5in Fixed Blade Knife
The K25 Tactical 6.5in Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts $2.00 Off!![]()
Purchase your new K25 Tactical 6.5in Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Black titanium coated sawback stainless blade. Black rubber handle. Full, extended tang. Lanyard hole. Black nylon belt sheath.
Specifications for K25 Tactical 6.5in Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | K25 |
| Blade Length: | 16.5 in |
| Overall Length: | 29.2 in, 11.5 in |
| Handle Color: | Black |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
| Length: | 29.21 cm |
Package Contents:
- K25 Tactical 6.5in Fixed Blade Knife
- Nylon Belt Sheath