Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Boxwood
- Additional Features:
- Lanyard Hole
Code: 5PV-KN-JDCL85004-LX-MER-85-004-B-P01
MPN: LX.MER.85.004.B.P01
UPC: 871373574746
Product Info for Jose da Cruz Cutelaria Luxury Folder Boxwood 3.25 in Stainless Steel Folding Knife
The Jose da Cruz Cutelaria Luxury Folder Boxwood 3.25 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 12% Off!![]()
Purchase your new Jose da Cruz Cutelaria Luxury Folder Boxwood 3.25 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Black DLC coated stainless blade. Lanyard hole. Brass locking ferrule. Boxwood handle.
Specifications for Jose da Cruz Cutelaria Luxury Folder Boxwood 3.25 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Jose da Cruz Cutelaria |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 108 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Boxwood |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Weight: | 0.12 lb |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Jose da Cruz Cutelaria Luxury Boxwood Folding Knife