Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Oak
- Additional Features:
- Lanyard Hole
Code: 5PV-KN-JDCM85015-MER-85-015-B-P01
MPN: MER.85.015.B.P01
UPC: 5600223663157
Product Info for Jose da Cruz Cutelaria Large Planalto Folder 3.00 in Stainless Steel Folding Knife
The Jose da Cruz Cutelaria Large Planalto Folder 3.00 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts 10% Off!![]()
Purchase your new Jose da Cruz Cutelaria Large Planalto Folder 3.00 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Satin finish stainless blade. Oak handle. Lanyard hole. Brass locking ferrule.
Specifications for Jose da Cruz Cutelaria Large Planalto Folder 3.00 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Jose da Cruz Cutelaria |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Oak |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Weight: | 0.12 lb |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Jose da Cruz Cutelaria Large Planalto Folding Knife