Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Green Oak
- Additional Features:
- Lanyard Hole
- Color:
- Green
Code: 5PV-KN-JDCM85002-MER-85-002-B-P01
MPN: MER.85.002.B.P01
UPC: 871373574739
Product Info for Jose da Cruz Cutelaria Large Folder Holm Oak 3.25 in Stainless Steel Folding Knife
The Jose da Cruz Cutelaria Large Folder Holm Oak 3.25 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts $1.50 Off!![]()
Purchase your new Jose da Cruz Cutelaria Large Folder Holm Oak 3.25 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Satin finish stainless blade. Green Oak handle. Lanyard hole. Brass locking ferrule.
Specifications for Jose da Cruz Cutelaria Large Folder Holm Oak 3.25 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Jose da Cruz Cutelaria |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 108 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Green Oak |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Weight: | 0.12 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Green |
Package Contents:
- Jose da Cruz Cutelaria Large Holm Oak Folding Knife