Tap Tap to Zoom
- Color:
- Trillium
- Volume:
- 24 oz
- Hydration Cap Type:
- Flip Top
- Cap Color:
- Black
Code: HDF-WB-HDF-MXB24678-MXB24678
MPN: MXB24678
UPC: 810096853189
Product Info for Hydro Flask 24 oz Insulated Shaker Bottle
The Hydro Flask 24 oz Insulated Shaker Bottle is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals 38% Off!![]()
Purchase your new Hydro Flask 24 oz Insulated Shaker Bottle from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Shake up a perfect smoothie, protein or supplement shake. The Hydro Flask 24 oz Insulated Shaker Bottle features a comfortable, ergonomic design and a leakproof, flip-top chug spout. An internal whisk ball mixes it right every time and the insulation helps keep contents cold for up to 24 hours.
Specifications for Hydro Flask 24 oz Insulated Shaker Bottle:
| Manufacturer: | Hydro Flask |
| Color: | Trillium |
| Fabric/Material: | Stainless Steel |
| Volume: | 24 oz |
| Width: | 4.3 in |
| Height: | 9.2 in |
| Size: | One Size |
| Weight: | 1.22 lb |
| Hydration Cap Type: | Flip Top |
| Cap Color: | Black |
Package Contents:
- Hydro Flask 24 oz Insulated Shaker Bottle