Tap Tap to Zoom
- Overall Length:
- 8 in
- Handle Color:
- Black/Gray
- Blade Type:
- Plain/Serrated
Code: CAM-KN2-HMVKTR08
MPN: HMVKTR08
UPC: 810112980417
Product Info for Humvee Adventure Gear HMVKTR08 Humvee Recon Folding Plain/Serrated Black Stainle
The Humvee Adventure Gear HMVKTR08 Humvee Recon Folding Plain/Serrated Black Stainle is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices !![]()
Purchase your new Humvee Adventure Gear HMVKTR08 Humvee Recon Folding Plain/Serrated Black Stainle from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Humvee Adventure Gear HMVKTR08 Humvee Recon Folding Plain/Serrated Black Stainle - The HUMVEE Tactical Recon Knife features a partially serrated, stainless steel blade and metal pocket clip. This model includes a thumb stud, spring assist, rear glass breaker and seatbelt cutter.
Specifications for Humvee Adventure Gear HMVKTR08 Humvee Recon Folding Plain/Serrated Black Stainle:
| Manufacturer: | Campco |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Overall Length: | 8 in |
| Handle Color: | Black/Gray |
| Weight: | 5.5 oz |
| Additional Features: | Thumb Stud |
| Blade Type: | Plain/Serrated |
Humvee Adventure Gear HMVKTR08 Humvee Recon Folding Plain/Serrated Black Stainle