Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately Humminbird PiranhaMAX 571 HD D Fish Finder is not listed by OpticsForYou.You can also explore other items in the Fishfinders yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Humminbird PiranhaMAX 571 HD D Fish Finder
The Humminbird PiranhaMAX 571 HD D Fish Finder is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices !![]()
Purchase your new Humminbird PiranhaMAX 571 HD D Fish Finder from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Humminbird 571 HD DI
Specifications for Humminbird PiranhaMAX 571 HD D Fish Finder:
| Screen Size: | 5" |
| Display Screen Type: | FSTN LCD |
| Display Color: | 16 Colors (4-bit) |
| Input Voltage: | 20 V DC |
| Maximum Peak Output Power: | 4 kW |
| Height: | 7.0" |
| Width: | 7.0" |
| Depth: | 4.0" |
| Limited Warranty: | 1 Year |
Features of Humminbird PiranhaMAX 571 HD D Fish Finder:
- Speed Sensor
- Temperature Sensor
Package Contents:
- Humminbird PiranhaMAX 571 HD D Fish Finder, 5" FSTN LCD 16 Colors 4089601