Tap Tap to Zoom
Unfortunately Humminbird 386ci Combo Marine GPS Navigator is not listed by OpticsForYou.You can also explore other items in the Fishfinders yourself to try and find the perfect replacement for you!
The Humminbird 386ci Combo Marine GPS Navigator is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts !![]()
Purchase your new Humminbird 386ci Combo Marine GPS Navigator from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Humminbird 386ci Internal GPS Combo - The 386ci Combo features a brilliant color 320V x 240H 3.5" display with LED backlight, advanced DualBeam sonar with 4000 Watts PTP power output, and GPS Chartplotting with built-in UniMap.
| Display Size: | 3.5" diagonal |
| Display Pixel Matrix: | 320V x 240H |
| Display Type: | 256 Color TFT |
| Display Colors/Grayscale: | 256 Colors |
| Sonar Coverage: | 200 kHz / 20° @ -10db; 83 kHz / 60° @ -10db |
| Target Separation: | 2.5 inches |
| Power Output (RMS): | 500 Watts (RMS) |
| Power Output (Peak to Peak): | 4000 Watts (Peak-to-Peak) |
| Temperature: | Built into Transducer |
| Speed: | GPS Speed Included |
| Backlight: | Yes |
| Waterproof: | Yes |
| Mount: | Quick Disconnect |
| Unit Size: | 5.25" W x 7.4" H x 4" D |
| Mount: | Optional In-dash |
| Unit Size: | 5.25" W x 5.12" H x 1.12" D |
| Transducer - Standard: | XNT-9-20-T |
| Transducer Mounting: | Inside Hull or Transom |
| Power Input: | 10-20 VDC |
| Power Draw: | Lights off |