Tap Tap to Zoom
Product Info for HUK Performance Fishing Pursuit Printed Volley Short - Men's
The HUK Performance Fishing Pursuit Printed Volley Short - Men's is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals Up to $2.99 Off!![]()
Purchase your new HUK Performance Fishing Pursuit Printed Volley Short - Men's from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Engineered for both aquatic and land-based activities, the Huk Volley Short boasts an elastic waistband, internal drawcords, a mesh lining, mesh-lined pockets and quick-drying SPF-rated fabric for optimal performance.
Specifications for HUK Performance Fishing Pursuit Printed Volley Short - Men's:
| Manufacturer: | HUK Performance Fishing |
| Inseam Size: | 5.5 in |
| Length: | 5.5 in |
| Apparel Fit: | Regular |
| Age Group: | Adults |
| Application: | Outdoor |
| Gender: | Male |
| Weight: | 0.63 oz |
| Condition: | New |
Features of HUK Performance Fishing Pursuit Printed Volley Short - Men's
- 30+ UPF Rating
- Waterproof
- Stretch
- Quick Drying
- Mesh Liner
Package Contents:
- HUK Performance Fishing Pursuit Printed Volley Short - Men's