Tap Tap to Zoom
Code: W79-KN-HOB019BLM-RADFORDBONELINENMICARTA
MPN: RADFORD BONE LINEN MICARTA
UPC: 871373580648
The Hoback Knives Radford Framelock Micarta 3.25 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts 27% Off!![]()
Purchase your new Hoback Knives Radford Framelock Micarta 3.25 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.63" (11.76cm) closed. 3.25" (8.26cm) black DLC coated CPM-20CV stainless tanto blade. Natural linen micarta handle with black DLC coated titanium back handle. Extended tang. Pocket clip. Wooden storage box.
| Manufacturer: | Hoback Knives |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 4.63 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.6 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Micarta |