Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- Matte
- Fabric/Material:
- Cast Aluminum
- Tube Diameter:
- 0.75 in
- Action Length:
- Long Action
- Weight:
- 0.12 lb
- Fit:
- Malcolm 6X Long 3/4in Telescopic Sight
Code: LW-MT-M634MT-M634MT
MPN: M634MT
UPC: 810194021190
Product Info for Hi-Lux Optics Malcolm 6x Long 3/4in Tube Telescopic Sight Mounting Kit and Bases
The Hi-Lux Optics Malcolm 6x Long 3/4in Tube Telescopic Sight Mounting Kit and Bases is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts 12% Off!![]()
Purchase your new Hi-Lux Optics Malcolm 6x Long 3/4in Tube Telescopic Sight Mounting Kit and Bases from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Leatherwood/Hi-Lux Wm. Malcolm Long Malcolm Scope Mount Set M634MT is perfect for mounting your Wm. Malcolm Long Rifle Scope by Hi-Lux Optics to your vintage rifle.
Specifications for Hi-Lux Optics Malcolm 6x Long 3/4in Tube Telescopic Sight Mounting Kit and Bases:
| Manufacturer: | Hi-Lux Optics |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fabric/Material: | Cast Aluminum |
| Tube Diameter: | 0.75 in |
| Action Length: | Long Action |
| Weight: | 0.12 lb |
| Fit: | Malcolm 6X Long 3/4in Telescopic Sight |
Features of Hi-Lux Optics Malcolm 6x Long 3/4in Tube Telescopic Sight Mounting Kit and Bases
- Designed to work with telescopic sights 26-34" long with 3/4" tube
Package Contents:
- Hi-Lux Optics Malcolm 6x Long 3/4in Tube Telescopic Sight Mounting Kit and Bases
- 1x Rabbit Ear Rear Mount with Vernier Scale
- 1x Front Ring
- 1x 3/8" Dovetail (Preinstalled on Rear Mount Assembly)