Tap Tap to Zoom
Product Info for High Speed Gear HSGI Single Point Drop Leg Panel
The High Speed Gear HSGI Single Point Drop Leg Panel is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts !![]()
Purchase your new High Speed Gear HSGI Single Point Drop Leg Panel from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
This small drop leg panel is designed for a wide range of MOLLE holsters and pouches. The back is lined with our signature neoprene padding for enhanced comfort and superior grip.
Specifications for High Speed Gear HSGI Single Point Drop Leg Panel:
| Manufacturer: | High Speed Gear |
| Holster Material: | Neoprene |
| Attachment Type: | Leg Straps |
| Hand: | Ambidextrous |
| Length: | 8 in |
| Condition: | New |
| Fabric/Material: | Neoprene |
| Country of Origin: | USA |
| Application: | Tactical |
| Height: | 12 in |
| Width: | 1 in |
| Holster Type: | Thigh Holster |
Features of High Speed Gear HSGI Single Point Drop Leg Panel
- Covered by HSGI's Lifetime Warranty.
Package Contents:
- High Speed Gear HSGI Single Point Drop Leg Panel