Tap Tap to Zoom
Product Info for Hawke Sport Optics Red Dot Riser w/ Quick Release Lever
The Hawke Sport Optics Red Dot Riser w/ Quick Release Lever is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts Up to 21% Off!![]()
Purchase your new Hawke Sport Optics Red Dot Riser w/ Quick Release Lever from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Red Dot Riser w/ Quick Release Lever
Specifications for Hawke Sport Optics Red Dot Riser w/ Quick Release Lever:
| Manufacturer: | Hawke Sport Optics |
| Color: | Black |
| Gun Make: | Universal |
| Gun Model: | Universal |
| Gun Type: | Rifle |
| Fabric/Material: | Aluminum |
| Red Dot Sights-Footprint: | Not Applicable |
| Attachment Type: | Picatinny |
| Optic Cut: | No Cut |
| Length: | 2.5 in |
| Height: | 0.5 in |
| Weight: | 2.3 oz |
| Mount Type: | Picatinny |
Features of Hawke Sport Optics Red Dot Riser w/ Quick Release Lever
- Compatible with select Red Dots
Package Contents:
- Hawke Sport Optics Red Dot Riser w/ Quick Release Lever