Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Black G10
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Black
Code: 5F2-KN-GLR102-102-G10-BLACK-NITROV-XG
MPN: 102-G10-BLACK-NITROV-XG
UPC: 871373572216
Product Info for Glow Rhino Lightbringer Linerlock 3.50 in Steel Folding Knife
The Glow Rhino Lightbringer Linerlock 3.50 in Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 11% Off!![]()
Purchase your new Glow Rhino Lightbringer Linerlock 3.50 in Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.63" (11.76cm) closed. 3.5" (8.89cm) Nitro V steel blade. Black G10 handle. Extended tang. Thumb stud. Pocket clip. Self-powered Tritium in handle. Designed by Ferrum Forge.
Specifications for Glow Rhino Lightbringer Linerlock 3.50 in Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Glow Rhino |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.63 in |
| Blade Material: | Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Black G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.34 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Glow Rhino Lightbringer Linerlock