Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 9.38 in
- Overall Length:
- 14.38 in
- Blade Material:
- 420HC
- Serrated:
- Plain
- Handle Material:
- Micarta
- Blade Finish:
- Satin
- Handle Color:
- Black/Orange
- Sheath Material:
- Leather
- Package Type:
- Box
Code: 166-KN1-GH5122-GH5122
MPN: GH5122
UPC: 760729296527
Product Info for Gil Hibben Tundra Toothpick 9.38in Fixed Blade Knife
The Gil Hibben Tundra Toothpick 9.38in Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts 42% Off!![]()
Purchase your new Gil Hibben Tundra Toothpick 9.38in Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Gil Hibben Tundra Toothpick 9.38in Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Gil Hibben |
| Blade Length: | 9.38 in |
| Overall Length: | 14.38 in |
| Blade Material: | 420HC |
| Serrated: | Plain |
| Knife Application: | Fixed Blade |
| Handle Material: | Micarta |
| Blade Finish: | Satin |
| Handle Color: | Black/Orange |
| Sheath Material: | Leather |
| Weight: | 1.36 lb |
| Package Type: | Box |
| Quantity: | 1 |
Features of Gil Hibben Tundra Toothpick 9.38in Fixed Blade Knife
- Finger grooved micarta handle
- Steel guard and pommel
- Lanyard hole
Package Contents:
- Gil Hibben Tundra Toothpick 9.38in Fixed Blade Knife
- Brown Leather Belt Sheath