Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 8.5 in
- Overall Length:
- 14.13 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Bloodwood
Code: 166-KN1-GH5111-GH5111
MPN: GH5111
UPC: 760729289147
Product Info for Gil Hibben Sub-Hilt Fighter 8.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The Gil Hibben Sub-Hilt Fighter 8.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 42% Off!![]()
Purchase your new Gil Hibben Sub-Hilt Fighter 8.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Mirror finish 5Cr15MoV stainless blade. Stainless guard. Bloodwood handle. Black leather belt sheath.
Specifications for Gil Hibben Sub-Hilt Fighter 8.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Gil Hibben |
| Blade Length: | 8.5 in |
| Overall Length: | 14.13 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Bloodwood |
| Weight: | 1.58 lb |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 35.89 cm |
Package Contents:
- Gil Hibben Sub-Hilt Fighter Knife