Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Overall Length:
- 8 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Black Pakkawood
- Color:
- Black
Code: 166-KN1-GH5105-GH5105
MPN: GH5105
UPC: 760729284647
Product Info for Gil Hibben Legacy Skinner 3.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The Gil Hibben Legacy Skinner 3.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals 33% Off!![]()
Purchase your new Gil Hibben Legacy Skinner 3.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Satin finish 5Cr15MoV stainless skinner blade. Black pakkawood handle. Full tang. Finger ring. Black leather belt sheath.
Specifications for Gil Hibben Legacy Skinner 3.50 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Gil Hibben |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Overall Length: | 8 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black Pakkawood |
| Weight: | 0.64 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
| Length: | 20.32 cm |
Package Contents:
- Gil Hibben Legacy Skinner Knife