Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Blue
Code: 4OV-KN-GASAMSONBL-SAMSON-BL
MPN: SAMSON-BL
UPC: 013415000954
Product Info for Ganzo Knives Samson Linerlock Blue
The Ganzo Knives Samson Linerlock Blue is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals 35% Off!![]()
Purchase your new Ganzo Knives Samson Linerlock Blue from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.75" (12.07cm) closed. 3.75" (9.53cm) satin finish D2 tool steel blade. Blue textured G10 handle. Stainless bolster(s). Extended tang. Pocket clip. Boxed.
Specifications for Ganzo Knives Samson Linerlock Blue:
| Manufacturer: | Ganzo Knives |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.44 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Blue |
Package Contents:
- Ganzo Knives Samson Linerlock Blue