Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Black G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Black
Code: 4OV-KN-GA6804BK-G6804-BK
MPN: G6804-BK
UPC: 6972591190450
Product Info for Ganzo Knives Linerlock Black
The Ganzo Knives Linerlock Black is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts !![]()
Purchase your new Ganzo Knives Linerlock Black from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.5" (11.43cm) closed. 3.5" (8.89cm) stonewash finish 8Cr14MoV stainless blade. Black G10 handle. Thumb stud. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.
Specifications for Ganzo Knives Linerlock Black:
| Manufacturer: | Ganzo Knives |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.28 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Ganzo Knives Linerlock Black