Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Orange G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Orange
Code: 4OV-KN-GAG7412ORWS-G7412ORWS
MPN: G7412ORWS
UPC: 6955800402582
Product Info for Ganzo Knives G7412 G-Lock 3.50 in Stainless Steel Folding Knife
The Ganzo Knives G7412 G-Lock 3.50 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts $2.00 Off!![]()
Purchase your new Ganzo Knives G7412 G-Lock 3.50 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.5" (11.43cm) closed. 3.5" (8.89cm) satin finish 440C stainless blade. Orange G10 handle. Thumb stud. Lanyard hole. Pocket clip. Cord lanyard with whistle. Boxed.
Specifications for Ganzo Knives G7412 G-Lock 3.50 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Ganzo Knives |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Orange G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.4 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Orange |
Package Contents:
- Ganzo Knives G7412 G-Lock Orange