Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3 in
- Blade Material:
- Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Green G10
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Green
Code: 4OV-KN-GAFH11GB-FH11-GB
MPN: FH11-GB
UPC: 6955800406566
Product Info for Ganzo Knives Firebird Linerlock 3.00 in Steel Folding Knife
The Ganzo Knives Firebird Linerlock 3.00 in Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts 17% Off!![]()
Purchase your new Ganzo Knives Firebird Linerlock 3.00 in Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.25" (10.8cm) closed. 3" (7.62cm) satin finish D2 tool steel blade. Green G10 handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.
Specifications for Ganzo Knives Firebird Linerlock 3.00 in Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Ganzo Knives |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 108 mm |
| Blade Material: | Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Green G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.3 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Green |
Package Contents:
- Ganzo Knives Firebird Linerlock Green