Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Green G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Green
Code: 4OV-KN-GAFH31BGR-FH31B-GR
MPN: FH31B-GR
UPC: 860009192058
Product Info for Ganzo Knives Firebird Linerlock GAFH31BGR 3.50 in Steel Folding Knife
The Ganzo Knives Firebird Linerlock GAFH31BGR 3.50 in Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices !![]()
Purchase your new Ganzo Knives Firebird Linerlock GAFH31BGR 3.50 in Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.5" (11.43cm) closed. 3.5" (8.89cm) black finish D2 tool steel blade. Green G10 handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.
Specifications for Ganzo Knives Firebird Linerlock GAFH31BGR 3.50 in Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Ganzo Knives |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Green G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.32 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Green |
Package Contents:
- Ganzo Knives Firebird Linerlock Green