Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Blue-Gray G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Gray
Code: 4OV-KN-GAFH921GY-FH921-GY
MPN: FH921-GY
UPC: 783515977776
Product Info for Ganzo Knives Firebird Linerlock Gray
The Ganzo Knives Firebird Linerlock Gray is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts $3.96 Off!![]()
Purchase your new Ganzo Knives Firebird Linerlock Gray from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.5" (11.43cm) closed. 3.5" (8.89cm) satin finish D2 tool steel blade. Blue-Gray G10 handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Thumb stud. Boxed.
Specifications for Ganzo Knives Firebird Linerlock Gray:
| Manufacturer: | Ganzo Knives |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Blue-Gray G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.32 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Gray |
Package Contents:
- Ganzo Knives Firebird Linerlock Gray