Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.63 in
- Blade Material:
- Carbon Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- G10 And Carbon Fiber
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Black
Code: 4OV-KN-GAFH924CF-FH924-CF
MPN: FH924-CF
UPC: 860009675124
Product Info for Ganzo Knives Firebird Linerlock CF 2.63 in Carbon Steel Folding Knife
The Ganzo Knives Firebird Linerlock CF 2.63 in Carbon Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices $2.00 Off!![]()
Purchase your new Ganzo Knives Firebird Linerlock CF 2.63 in Carbon Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
3.63" (9.22cm) closed. 2.63" (6.68cm) satin finish D2 tool steel blade. Thumb pull. Lanyard hole. Pocket clip. G10 and carbon fiber handle. Boxed.
Specifications for Ganzo Knives Firebird Linerlock CF 2.63 in Carbon Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Ganzo Knives |
| Blade Length: | 2.63 in |
| Closed Length: | 3.63 in |
| Blade Material: | Carbon Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | G10 And Carbon Fiber |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.24 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Ganzo Knives Firebird Linerlock Black CF