Tap Tap to Zoom
New Product
- Color:
- Tan
- Gun Make:
- Colt
- Gun Model:
- Colt Python 4in
- Barrel Length:
- 4.25 in
- Hand:
- Right
- Holster Type:
- Belt Holster
- Holster Material:
- Premium Steerhide
- Light/Laser Attachment:
- No
- Accessory Attachment System:
- Belt Loop
- Attachment Type:
- Belt Loop/Slot
- Finish:
- Plain
- Application:
- Duty
- Quantity:
- 1
- Belt Loop/Snap Width:
- 1.75 in
- Fastener/Closure Type:
- Retention Strap
- Included Accessories:
- Standard
- Cant:
- Adjustable
Code: GC-HT5-BCDAEC1-DAO334
MPN: DAO334
UPC: 601299031265
Product Info for Galco Dao Strongside/Crossdraw Premium Steerhide Smith & Wesson Model 686 L-Frame Revolver 4in OWB Belt Holster
The Galco Dao Strongside/Crossdraw Premium Steerhide Smith & Wesson Model 686 L-Frame Revolver 4in OWB Belt Holster is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts !![]()
Purchase your new Galco Dao Strongside/Crossdraw Premium Steerhide Smith & Wesson Model 686 L-Frame Revolver 4in OWB Belt Holster from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Galco Dao Strongside/Crossdraw Premium Steerhide Smith & Wesson Model 686 L-Frame Revolver 4in OWB Belt Holster:
| Manufacturer: | Galco |
| Color: | Tan |
| Gun Make: | Colt |
| Gun Model: | Colt Python 4in |
| Barrel Length: | 4.25 in |
| Hand: | Right |
| Holster Type: | Belt Holster |
| Holster Material: | Premium Steerhide |
| Light/Laser Attachment: | No |
| Accessory Attachment System: | Belt Loop |
| Attachment Type: | Belt Loop/Slot |
| Finish: | Plain |
| Application: | Duty |
| Quantity: | 1 |
| Belt Loop/Snap Width: | 1.75 in |
| Fastener/Closure Type: | Retention Strap |
| Included Accessories: | Standard |
| Age Group: | Adults |
| Cant: | Adjustable |
| Holster Finish: | Plain |
| Fabric/Material: | Premium Saddle Leather |
| Gun Type: | Pistol |