Tap Tap to Zoom
Product Info for GPS Pistol Case w/Mag Storage
The GPS Pistol Case w/Mag Storage is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts Up to 16% Off!![]()
Purchase your new GPS Pistol Case w/Mag Storage from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
The Pistol Case features a Hook and Loop front panel, cushioned pistol compartments, and enhanced knitted elastic mag slots which fits model sized mags. It is constructed of 600D polyester with lockable zippers, lockable admin pocket, and lays flat. The pistol pocket has dimensions of 12.50in L x 7.50in H, enhanced magazine slots are 8.50in H x 1.75in, and the front pocket is 12in L x 7.50in H x 2in W.
Specifications for GPS Pistol Case w/Mag Storage:
| Manufacturer: | GPS |
| Fabric/Material: | 600D Polyester |
| Gun Type: | Handgun, Pistol |
| Length: | 13 in |
| Width: | 5.5 in |
| Height: | 9 in |
| Fastener/Closure Type: | Zipper |
| Gun Make: | Universal |
| Gun Model: | Universal |
Features of GPS Pistol Case w/Mag Storage
- Hook and Loop Front Panel
- Cushioned Pistol Compartments
- Enhanced Knitted Elastic Mag Slots
- Fits Most Sized Mags
- Lockable Admin Pocket
- Lays Flat
- Knitted Elastic Bands
- Lockable Zippers
- Double-Stitched Seams
- Morale Patch Panel
Package Contents:
- GPS Pistol Case w/Mag Storage