Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Handle Color:
- Olive Wood
Code: 15O-KN2-FBKH019E-BKH-019E
MPN: BKH-019E
UPC: 026615200352
Product Info for Frost Wildlife Linerlock A/O Eagle 3.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife
The Frost Wildlife Linerlock A/O Eagle 3.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices !![]()
Purchase your new Frost Wildlife Linerlock A/O Eagle 3.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Stainless blade. Olive wood handle. Stainless bolster(s). Extended tang. Pocket clip. Printed eagle blade artwork.
Specifications for Frost Wildlife Linerlock A/O Eagle 3.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Olive Wood |
| Weight: | 0.4 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Frost Wildlife A/O Eagle Wood Folding Knife