Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 5.25 in
- Overall Length:
- 10 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Black Pakkawood And Torch Bone
Code: 15O-KN1-FCW888YB10-CW-888YB10
MPN: CW-888YB10
UPC: 026615157526
Product Info for Frost White Owl 5.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The Frost White Owl 5.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts !![]()
Purchase your new Frost White Owl 5.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Satin finish stainless blade. Brass guard and pommel. Black pakkawood and torch bone handle. Brown leather belt sheath.
Specifications for Frost White Owl 5.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 5.25 in |
| Overall Length: | 10 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black Pakkawood And Torch Bone |
| Weight: | 0.8 lb |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 25.4 cm |
Package Contents:
- Frost White Owl Fixed Blade Knife