Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 10 in
- Overall Length:
- 16.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Brown Pakkawood
- Color:
- Brown
Code: 15O-KN1-F16949CB-16-949CB
MPN: 16-949CB
UPC: 026615137283
Product Info for Frost Undertaker III 10.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The Frost Undertaker III 10.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts 22% Off!![]()
Purchase your new Frost Undertaker III 10.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Satin finish sawback stainless blade. Brown pakkawood handle. Stainless guard and pommel. Black nylon belt sheath.
Specifications for Frost Undertaker III 10.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 10 in |
| Overall Length: | 16.25 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Brown Pakkawood |
| Weight: | 1.52 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
| Length: | 41.28 cm |
Package Contents:
- Frost Undertaker III Knife