Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 7 in
- Overall Length:
- 12 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Olive Wood
Code: 15O-KN1-FCW887OW-CW-887OW
MPN: CW-887OW
UPC: 026615157502
Product Info for Frost Sparrow II 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The Frost Sparrow II 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts 16% Off!![]()
Purchase your new Frost Sparrow II 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Satin finish stainless blade. Olive wood handle. Brass guard and pommel. Decorative bone spacer. Brown leather belt sheath.
Specifications for Frost Sparrow II 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 7 in |
| Overall Length: | 12 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Olive Wood |
| Weight: | 1.06 lb |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 30.48 cm |
Package Contents:
- Frost Sparrow II Fixed Blade Knife