Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Frostwood
Code: 15O-KN-FSHP146FW-SHP-146FW
MPN: SHP-146FW
UPC: 026615175827
Product Info for Frost Slip Joint wood 2.50 in Stainless Steel Folding Knife
The Frost Slip Joint wood 2.50 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals !![]()
Purchase your new Frost Slip Joint wood 2.50 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Black finish stainless blade. Frostwood handle. Stainless bolster(s). Finger ring. Thumb pull. Slip joint.
Specifications for Frost Slip Joint wood 2.50 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 2.5 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Frostwood |
| Weight: | 0.22 lb |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Frost Frostwood Folding Knife