Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 4.75 in
- Overall Length:
- 7.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Torched Bone
- Additional Features:
- Lanyard Hole
- Color:
- Red
Code: 15O-KN1-FCW982TB-CW-982TB
MPN: CW-982TB
UPC: 026615838111
Product Info for Frost Skinner Torch Bone FCW982TB 4.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The Frost Skinner Torch Bone FCW982TB 4.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts !![]()
Purchase your new Frost Skinner Torch Bone FCW982TB 4.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Satin finish stainless guthook blade. Torched bone handle. Stainless bolster(s). Full tang. Lanyard hole. Brown leather belt sheath.
Specifications for Frost Skinner Torch Bone FCW982TB 4.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 4.75 in |
| Overall Length: | 7.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Torched Bone |
| Weight: | 0.58 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Red |
| Length: | 19.69 cm |
Package Contents:
- Frost Skinner Torched Bone Knife