Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 5 in
- Overall Length:
- 9.75 in
- Blade Material:
- Damascus Steel
- Handle Color:
- Torched Bone
- Color:
- Red
Code: 15O-KN1-FBKH220DTB-BKH-220DTB
MPN: BKH-220DTB
UPC: 026615103097
Product Info for Frost Skinner Torch Bone FBKH220DTB 5.00 in Damascus Steel Fixed Blade Knife
The Frost Skinner Torch Bone FBKH220DTB 5.00 in Damascus Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals 32% Off!![]()
Purchase your new Frost Skinner Torch Bone FBKH220DTB 5.00 in Damascus Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Damascus steel clip point blade. Torched bone handle. Nickel silver guard and pommel. Brown leather belt sheath.
Specifications for Frost Skinner Torch Bone FBKH220DTB 5.00 in Damascus Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 5 in |
| Overall Length: | 9.75 in |
| Blade Material: | Damascus Steel |
| Handle Color: | Torched Bone |
| Weight: | 0.76 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Red |
| Length: | 24.77 cm |
Package Contents:
- Frost 9.75in Skinner Torch Bone Knife