Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.75 in
- Overall Length:
- 8 in
- Blade Material:
- Damascus Steel
- Handle Color:
- Olive Wood
- Additional Features:
- Lanyard Hole
Code: 15O-KN1-FVFD78OW-VFD-78OW
MPN: VFD-78OW
UPC: 026615092391
Product Info for Frost Skinner Olive Wood 3.75 in Damascus Steel Fixed Blade Knife
The Frost Skinner Olive Wood 3.75 in Damascus Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 32% Off!![]()
Purchase your new Frost Skinner Olive Wood 3.75 in Damascus Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Damascus steel blade. Olive wood handle. Stainless bolster(s). Lanyard hole. Full tang. Brown leather belt sheath.
Specifications for Frost Skinner Olive Wood 3.75 in Damascus Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Overall Length: | 8 in |
| Blade Material: | Damascus Steel |
| Handle Color: | Olive Wood |
| Weight: | 0.58 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 20.32 cm |
Package Contents:
- Frost Skinner Olive Wood Knife