Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 9.75 in
- Overall Length:
- 15.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Brown Pakkawood
- Additional Features:
- Lanyard Hole
- Color:
- Brown
Code: 15O-KN1-FTDH242155-TDH242-155
MPN: TDH242-155
UPC: 026615617402
Product Info for Frost Rail Ryder Bowie 9.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The Frost Rail Ryder Bowie 9.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices !![]()
Purchase your new Frost Rail Ryder Bowie 9.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Satin finish stainless blade. Brown pakkawood handle. Full tang. Lanyard hole. Black nylon belt sheath.
Specifications for Frost Rail Ryder Bowie 9.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 9.75 in |
| Overall Length: | 15.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Brown Pakkawood |
| Weight: | 2 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
| Length: | 39.37 cm |
Package Contents:
- Frost Rail Ryder Bowie Knife