Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 9 in
- Overall Length:
- 12.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Brown Pakkawood
- Color:
- Brown
Code: 15O-KN1-FSHP155PW-SHP-155PW
MPN: SHP-155PW
UPC: 026615159285
Product Info for Frost PakkawoBowie 9.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The Frost PakkawoBowie 9.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals !![]()
Purchase your new Frost PakkawoBowie 9.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Satin finish sawback 3Cr13 stainless blade. Brown pakkawood handle. Stainless guard. Full tang. Black nylon belt sheath.
Specifications for Frost PakkawoBowie 9.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 9 in |
| Overall Length: | 12.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Brown Pakkawood |
| Weight: | 1 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
| Length: | 31.75 cm |
Package Contents:
- Frost Pakkawood Bowie Knife