Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Handle Color:
- Yellow Synthetic
Code: 15O-KN2-FFC54Y-FC-54Y
MPN: FC-54Y
UPC: 026615075509
Product Info for Frost Linerlock A/O Yellow 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife
The Frost Linerlock A/O Yellow 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices !![]()
Purchase your new Frost Linerlock A/O Yellow 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Stainless clip point blade. Yellow synthetic handle. Blade etching. Extended tang. Lanyard hole. Thumb stud. Pocket clip.
Specifications for Frost Linerlock A/O Yellow 3.50 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Yellow Synthetic |
| Weight: | 0.28 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Lanyard Hole, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Frost A/O Yellow Folding Knife